çelik raf depolama

Çelik raf depolama, genel olarak yedek parça depolarında, tekstil depolarında, ecza depolarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra postanelerde, hastanelerde, resmi kurumlarda da kullanılmakta olan sizlere rahat kullanım sağlayan cıvatalı depo raf modelidir. Konacak yük ve kullanım amacına göre yerleşim planı ve üretimi yapılacak olan bu raf sistemleri sizleri dağınık depolarınızdan alıp düzenle yerleştirilmiş depoya taşıyacaktır. Rafa konacak yükün ağırlığna göre tabla kalınlığı değişmektedir ayrıca taşıma kapasitesini daha da arttırmak için rafların alt kısmına takviye atılmaktadır. Kullanım amacına göre rafların yan kısımları ve arka kısımları sac kaplama ile vidalanarak kapatılmaktadır. Raflara ayrıca seperatör de takılabilmektedir. Raflar tamamen müşterilerimizin rahat kullanımı, yerinin verimli kullanılması ve raflar arasında rahat hareket edebilmesi için en ideal şekilde yerleşim yapılmaktadır. Firmamız sizlere yılların vermiş olduğu tecrübesinden yararlanarak en doğru raf sistemini belirleyerek yerleşim yapılacaktır. Yerleşim planı sizin en doğru kullanımınız için yapılmaktadır. Deponuzun girişlerini, koridorlarını, dışardan aldığı ışığı, deponuzda ki aydınlatma sisteminizi ve depo giriş çıkışlarını en doğru şekilde kullanmanız göz önünde bulundurulmaktadır. Çelik raf depo modeli depolarda kullanılan en ekonomik ve portatif raf modelidir. Bu raf sistemleri ülkemize 1980 / 90 lı yıllarda ilk girişini sağlamış ve halen daha günümüzde üretilmeye devam etmektedir. Her alanda kullanılabilen mekan sınırlanması olmayan tasarım harikası bir raf sistemidir. Cıvata somun yardımıyla kurulan, L köşe ayaklarında bulunan dik ve yatay deliklerin her birine raf takılabilen, kolayca sökülüp takılan 15 / 20 sene kullanılan dayanıklı bir raf modelidir. Sökme takma işlemi yaparak yeni depo veya arşivinizde uzun süre kullanabilirsiniz. Çelik raf, metal raf, depo rafı, klasör rafı Sökme takma ve Montaj işlemleri de firmamız tarafından ücretli olarak yapılmaktadır.

Çelik depo rafı ölçüleri ve taşıma kapasiteleri
22 26 31 43 59 75 93
60 0.70 mm 80 Kg. 80 Kg. 75 Kg. 65 Kg.
75 75 Kg. 75 Kg. 70 Kg. 60 Kg.
93 70 Kg. 70 Kg. 60 Kg. 55 Kg.
60 1.00 mm 85 Kg. 80 Kg. 80 Kg.
75 80 Kg. 75 Kg. 75 Kg.
93 75 Kg. 70 Kg. 70 Kg.
60 1.20 mm 90 Kg. 85 Kg. 90 Kg. 90 Kg. 90 Kg.
75 85 Kg. 80 Kg. 85 Kg. 85 Kg. 85 Kg.
93 75 Kg. 75 Kg. 80 Kg. 80 Kg. 80 Kg.
60 1.50 mm 100 Kg. 100 Kg. 90 Kg.
75 95 Kg. 95 Kg. 85 Kg.
93 90 Kg. 90 Kg. 80 Kg.

Çelik raf fiyatları; Fiyat belirlenmesi için kullanılacak olan alanda keşif yapılması gerekmektedir. Çelik metal raf farklı kalınlıklara sahiptir, her kalınlık ve her ölçü kendi içinde farklılık göstermektedir. Arşiv için genelde derinliği 31 cm olan çelik raflar tercih edilmektedir. Çelik raf sistemleri aynı zamanda çelik raf depolama olarak da kullanılan metal raf sistemleridir. Çelik raflar deponuzun daha verimli olarak kullanılmasında size yardımcı olur, ürünlerinizi kolayca istiflemenize ve kolayca bulmanıza olanak sunar. Çelik raf kolayca söküler rafların arasında değişiklik yapılabilen, rafların arasını sıklaştırmak için daha sonra ilave tabla alınabilen Lego tipi portatif dayanıklı raf modelidir. Çelik raflar montaj sonrası duvarlara vidalama yapılarak sağlamlık testi yapılmaktadır, oluşabilecek her hangi bir afet veya sallantıya karşı öncelikli çalışan ekibinizin, raflar da duran ürünlerinizin ve mekanınızın güvenliği açısından bu işlem zorunlu olarak yapılmaktadır. İhtiyaç halinde ve duvarların sağlam olmaması durumunda buna örnek, alçıpen duvar, cam duvar gibi durumlarda üstten bağlantı daha sağlıklı çözüm olmaktadır. Raf sistemleri tercihinizi yapmak için yerinizde keşif yapılması için firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Sizlere üretimini yapmış olduğumuz ürünlerden en uygun olanını ve sizin kullanım amacınıza en uygun raf modeli tespit edildikten sonra üretim ve sonrasında kurulum yapılmaktadır.

Firmamız raf sistemleri üretim, kurulum ve satışını tüm Türkiye geneline kargo, ambar veya kendi araçlarımızla ulaştırmaktayız. Perakende ve topran raf satışımız vardır. Örnek ürünlerimizi görmek için linke tıklayabilirsiniz.