RAF SİSTEMLERİ

Raf Sistemleri İstanbul; Firmamız ÇELİK RAF SİSTEM sistemleri Tüm TÜRKİYE genelin de Hizmet vermektedir. Firmamız Raf sistemleri Alanında Depo raf sistemleri, Çelik raf sistemleri, metal raf sistemleri, Havuz sepet ve Asılık modelleri alanında Hizmetini 15 Yıldır Sürdürmektedir. Her Geçen Yılda Çalışma alanını ve Hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefleyerek yolunda ilerlemektedir. Firmamız ÇELİK RAF SİSTEM sizlerin depo ve arşiv raf sistemlerini Sökme Takma ve Taşıma gibi hizmetlerini ücret karşılığında yapmaktadır. Taşıma sırasında yeni yerinizin yerleşim projesine göre eksik kalan raf sistemlerinin tamamlanma ve bozuk raflarınızın yenilenme işlemlerinide yapmaktadır.

RAF MODELLERİMİZ
Raf sistemleri
Çelik raf sistemleri

Cıvata somun yardımıyla kurulan, dört tarafında L şeklinde delikli profiller ile sağlamlaştırılmış ayakta bağımsız şekilde durabilen ve duvara monte edilerek iş güvenliği açısından daha güvenli hale getirilebilen pratik DKP sacdan üretilen en ekonomik raf sistemleri modelidir. Çelik raf sistemleri DKP olarak ifade edilen bir sac döküm türünden elde edilmekte ve üretilmektedir. İhtiyaca ve alana uygun nitelikte üretim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

raf sistem
Metal raf sistemleri

Bu raf sistemleri Farklı türden belge ve dosyaları belli bir nitelikte sıralandırmak, depolamak ve arşivlemek için metal raf sistemleri bugün pek çok kurum ve şirkette tercih edilmektedir. Bu raf sistemleri sahip olduğu kalite sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. DKP olarak da bilinen bir sac türünden elde edilen bu raflar genel olarak standart ölçülerde üretilmektedir. Standart ölçüler pek çok farklı iş yeri ve kullanım alanı için beklentileri karşılamaktadır ancak çoğu zaman başarılı.

çelik raf depo
Çelik raf depolama

Hafif depolama amaçlı kullanılan raf sistemleridir. Raf Tablasının Kalınlığı 1,00 mm ve üzeri olduğu takdirde Çelik raf hafif depolama içinde kullanılabilir. Çelik raf 4 ayrı parça kullanılarak kurulmaktadır bunlar ; Çelik raf tablasi, Çelik raf profili , 9/16/14 Cıvata somun ve Koruyucu Plastik taban. Bu çelik depo rafı standart olarak Gri renkde üretilmektedir. Ral 7046. Tablaların Kalınlığı ve Ebatları değişken ve Standrattır. Profillerde ise üç ölçü üretilmektedir .

depo rafı
Mini rack sistem

Depo alanlarındaki eşyaların belli bir niteliğe göre sıralandırılmasını, depolanmasını sağlamaktadır. Bugün pek çok farklı sektörlerdeki depo alanlarında mini rack tercih edilmektedir. Bu sistem sahip olduğu yapısal özellikleri ile farklı türden ağırlıklara sahip pek çok eşyayı uzun süreli olarak (yıllar boyunca) taşıyabilir bir yapıdadırlar. Bu anlamda depo rafları tam olarak beklentileri karşılamakta ve ekonomik en maliyetli düşük vazgeçilmez sistemdir.

DKP Sacdan nedir ?

Dkp sac

DKP Sac, levha haline getirilmiş metal, özellikle demir malzeme. Kalın levhaların silindirler arasından geçirilmesiyle, yani haddeleme ile elde edilir. Sıcak olarak yapılan ilk haddelemeden sonra, düzgün bir yüzey elde etmesi için, soğuk haddeleme yapılır. Değişik kalınlıklarda olan bu saclar, belirli standart ölçüler dahilinde veya şeritler halinde kesilir. Bu işlem iki tane merdane ile yapılır.

Çeşitli tekerlekli vasıtaların kapakları, gemi gövdeleri ve pek çok teknolojik uygulama sahası yanında sacların en önemli kullanılma alanlarından biri de elektrik araçlarıdır. Elektrik motorlarının rotor, stator sargılarının ve transformatör sargılarının çekirdeğini silisyumlu sac demetleri teşkil eder.

Raf Nedir ! Doğru raf nasıl seçilir.

Raflar metal yada ahşap malzemeden elde edilen geniş levhalardır. Bu levhaların genişlik ve kalınlıkları özel olarak belirlenir. Raflar işlevsellikleri gereği farklı türden eşyaların, fazla alan kaplamadan, düzgün bir şekilde, sıralı olarak bekletilmesini sağlamaktadır. Rafların kullanım alanına ve bu raflar üzerinde bekletilecek olan eşyanın ağırlığına, ölçülerine göre raflar özel olarak ölçülendirilmektedir.


Back to Top